KËSHTU do të jetë gjoba elektonike nga Policia Rrugore /FOTO

Nis të aplikohet gjoba elektronike nga ana e efektivëve të Policisë Rrugore.

Ndonëse ende nuk është zyrtarizuar si masë administrative, punonjësit e policisë në Komisariatin e Elbasanit, kanë nisur testet dhe praktikën për të përdorur risinë. Ata janë pajisur me aparate të posaçëm të cilët do t'i kenë me vete gjatë kryerjes së detyrës.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • Abc: 19/03/2019 03:25

  Gjobat duhet te jene me radare elekronik jo me polic per te shtuar korrupsjonin ajo nuk fal as policin po te beje kondravajtje

  Përgjigju
 • Polici: 18/03/2019 20:23

  Nuk mund te jete stema e policise rrugore mbi REPUBLIKA E SHQIPERISE!! Gjoba eshte titull ekzekutiv dhe eshte leter me vlere qe si dokument duhet te kete disa elemente sigurie!! Kjo per mendimin tim eshte nje fature elektronike e dizenjuar per te thene se po bejme dicka per sigurine rrugore!! Elektronik duhet te jete sistemi qe konstaton shkeljen (radari qe shmang abuzimin subjektiv) teknologji qe duhet te shoqerohet me autoritetin e punonjesit te policise i cili me atributet e veta dhe me mjetet ndihmese qe ka ne dispozicion zbaton Kodin Rrugor!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!