La pa mbuluar me specialistë zonën, procedohet përgjegjësi i pyjeve dhe dy persona të tjerë në Dibër

La pa mbuluar me specialistë zonën, procedohet përgjegjësi i pyjeve dhe dy persona të tjerë në Dibër

Dy persona janë proceduar penalisht në Dibër pasi janë konstatuar duke transportuar lëndë drusore pa lejen përkatëse.

Task Forca e ngritur për këtë qëllim ka proceduar shtetasin L. L, 40 vjeç, banues në Selishtë, pasi është konstatuar duke shkarkuar nga kamioni tip Ifa 6 m3 lëndë drusore, pa dokumentacion përkatës. Sakaq një tjetër shtetas A. B, 38 vjeç, banues në Peshkopi, është proceduar pasi u konstatua duke transportuar 8 m3, lëndë drusore, me automjetin tip Ifa, pa dokumentacion përkatës.

Për shkak të ngjarjes së fundit është proceduar penalisht shtetasi V. T., 51 vjeç,  banues  Peshkopi, me detyrë Përgjegjës i Inspektoratit të Pyjeve dhe Kullotave,  pasi me veprimet e tij ka lënë pa mbuluar me specialist e punonjës pyjesh zonën pyjore të njësisë Administrative Selishtë, ku janë vërejtur disa raste të prerjeve të paligjshme të pyjeve.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

FNSH zbarkon në Vlorë, kryen kontrolle për persona që lëvizin me armë apo të shpallur në kërkim

FNSH zbarkon në Vlorë, kryen kontrolle për persona që lëvizin me armë apo të shpallur në kërkim