Laçi triumfon dhe 'fundos' Dinamon! 'Paqe' mes Teutës dhe Vllaznisë, Partizani nuk fiton dot as me vendin e fundit

Laçi triumfon dhe 'fundos' Dinamon! 'Paqe' mes Teutës dhe Vllaznisë, Partizani nuk fiton dot as me vendin e fundit

Është mbyllur me plot emocione sfida mes Laçit dhe Dinamos, ku vendasit triumfuan me rezultatin 2-1. 

Sfida u zhbllokua vetëm pas 35 sekondash nga starti i lojës, ku Saliu Guindo shënoi duke mposhtur portierin Simon Simoni. Dinamo u kundërpërgjigj më pas duke barazuar me debutuesin 19-vjeçar, Devid Fejzulla. Më tej në minutën e 86′ ishte Dejan Zarubica, i cili i dha fitoren Laçit duke shënuar me penallti, pas kontaktit që kishte Julian Shehu me Rexhinaldon në zonë.

Teuta dhe Vllaznia janë ndarë në barazim sot në Durrës, ku në pjesën e parë gjithçka u mbyll në paqe. Ndërsa në të dytën miqtë kaluan në avantazh. Pas një prekje topi me dorë në zonë, Latifi kaloi në avantazh shkodranët me penallti, e ndërsa Teuta nuk u dorëzua dhe barazoi në minutën e 9-të të shtesës në fundin e ndeshjes me Ivanoviç.

Edhe Partizani nuk shkoi më shumë se barazimi përballë Skënderbeut në sfidën e luajtur në Elbasan. Sfida mes dy ekipeve u mbyll pa gola të shënuara, me skuadrat të cilat u ndanë me nga një pikë.

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Ndërtimi i portit turistik të Durrësit, nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit! Investimi 2 miliardë dollarë

Ndërtimi i portit turistik të Durrësit, nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit! Investimi 2 miliardë dollarë