Lajmi i keq për ata që shesin buzë rruge, Rama:  Janë rrezik për aksidente, na prishin imazhin si vend turistik

Një tjetër paralajmërim nga kreu i qeverisë Edi Rama e kanë marrë sot të gjithë ata që shesin buzë rrugës. Rama tha se ato cenojnë sigurinë e qarkullimit, pasi janë shndërruar në burim aksidentesh.

“Rrugët kombëtare në segmente të caktuara janë qartazi zona me rrezik të lartë, për shkak se në anë të tyre ka aktivitete tregtare pa asnjë mbrojtje minimale për ata që qarkullojnë. Kjo është një gjëndje e trashëguar, por ka akoma vende ku tregtohen materiale ndërtimi, vaska, pemë dhe kjo duhet të marrë fund. Të paktën duhet të respektojnë për aq sa është e lejueshme, të lejojnë shtetin që të krijojë brenda mundësive një imazh sa më të kulluar, të këtij vendi që quhet turistik”, u shpreh Rama gjatë fjalës së tij.


Lajmi kryesor:

Mbrojtja e territorit, prioritet i njëjtë si lufta kundër krimit të organizuar, trafiqeve dhe korrupsionit! Rama: Nisim që sot, vendosim kontroll absolut (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?×

Lajmi i fundit

John

9 rregulla 'të arta' se si të mos ktheheni të bezdisshëm kur shkoni mysafir diku (FOTO)