Lara Colturi renditet mes 30 më të mirave në Kupën e Botës për Ski

SLLOVENI - Skiatorja Lara Colturi është renditur në vendin e 25-të në Kupën e Botës së Skive, mbajtur këtë të shtunë në Krasnjka Gora në Slloveni, aty ku ishte ndalesa e radhës për këtë turne.

17-vjeçarja italiane, por e natyralizuar si shqiptare dhe që garon me flamurin kuqezi, edhe njëherë ka treguar se disiplina e slallomit gjigant është e preferuara e saj, duke zënë vend mes 30 sportisteve më të mira në botë.

Një javë më parë në Austri, Colturi u rendit e 22-ta duke bërë mirë. Sportistja do ketë sërish një tjetër garë këtë të dielë (nesër) në slallom. Kujtojmë se Lara i ka dhënë pikët e para Shqipërisë në gjithë historinë e garave të skive, me rezultatin e saj më të mirë që ishte vitin e shkuar në SHBA, aty ku në sfidën e Killington u rendit si e 12-ta në botë.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump, reagojnë fëmijët e tij: Ai kurrë nuk do të ndalojë së luftuari

Atentati ndaj Trump, reagojnë fëmijët e tij: Ai kurrë nuk do të ndalojë së luftuari