Lara Colturi e pandalshme, rrëmben tjetër medalje ari në Botërorin e 18-vjeçarëve (VIDEO)

Skiatorja shqiptare Lara Colturi ka marrë një tjetër medalje ari në Botërorin e 18-vjeçarëve. Italiania e natyralizuar ia doli të renditej e para në ‘Giant Slalom’, ndërsa në renditjen e përgjithshme u pozicionua e treta.  

Kjo ishte edhe gara e fundit e Lara Colturit në Botërorin e të rinjve në Austri pasi 16-vjeçarja do të zhvendoset në Kronplatz për etapën e rradhës në Botërorin e të rriturve. Kështu mbyllet një aventurë e jashtëzakonshme me 3 medalje ari në U-18 dhe 1 medalje ari e 1 bronxi në klasifikimet e përgjithshme.

Ne.k./S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

E paprecedentë, zgjedhjet për Universitetin e Shkodrës ende pa fitues zyrtar, dështon sërish mbledhja e KIZ

E paprecedentë, zgjedhjet për Universitetin e Shkodrës ende pa fitues zyrtar, dështon sërish mbledhja e KIZ