Largoi makinën e vajzës së tij që u përfshi në një aksident, lihet në ‘arrest shtëpie’ efektivi në Përmet

Largoi makinën e vajzës së tij që u përfshi në një aksident, lihet në ‘arrest shtëpie’ efektivi në Përmet

Agjencia e Mbikqyrjes Policore, ka ekzekutuar vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë në Vlorë, për të lënë në arrest shtëpie, punonjësin e policisë Th.M, në komisariatin e Përmetit.

Sipas AMP-së, punonjësi i policisë, dyshohet se ka shpërdoruar detyrën dhe ka larguar nga vendi i aksidentit, makinën e vajzës së tij, e cila ishte përfshirë në një aksident automobilistik në rrugën Petran Përmet, duke  prishur kështu provat në vendin e ngjarjes.

‘AMP Vlorë-Gjirokastër ekzekuton vendimin e gjykatës për punonjësin e policisë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Vlorë-Gjirokastër) ka ekzekutuar urdhrin e Prokurorisë për zbatimin e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, e cila ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” për punonjësin e policisë Inspektor Th.M., me detyrë Oficer i Patrullës së Përgjithshme/Trup Shërbimi në Postën e Policisë Këlcyrë, Komisariati i Policisë Përmet.

Punonjësi i policisë Th.M. dyshohet për kryerjen e veprave penale "Shpërdorim i detyrës" dhe "Largim nga vendi i aksidentit",  pasi ka kryer veprime të kundraligishme, duke larguar mjetin e vajzës së tij nga vendi i ngjarjes, e cila ishte përfshirë në një aksident automobilistik në rrugën Petran Përmet, duke  prishur kështu provat në vendin e ngjarjes.’- njofoton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Samiti i paqes për Ukrainën, presidentja zvicerane: Kërcënimi për përdorim të armëve bërthamore i papranueshëm

Samiti i paqes për Ukrainën, presidentja zvicerane: Kërcënimi për përdorim të armëve bërthamore i papranueshëm