‘Lavdi Ukrainës’/ FIFA nuk e dënon mbrojtësin e Kroacisë

Mbrojtësi i Kroacisë Vida

Mbrojtësi i Kroacisë Vida nuk është ndëshkuar nga FIFA, kështu që do të jetë i gatshëm për ndeshjen gjysmëfinale përballë Anglisë. FIFA nisi një hetim për mbrojtësin, pasi pas fitores përballë Rusisë në një video në rrjetet sociale ai shfaqej duke u shprehur ‘Lavdi Ukrainës’.

Pas ndeshjes ai u shpreh në një intervistë se ‘Në futboll nuk ka politikë. Ishte shaka për miqtë e mi nga Dynamo Kiev’. Ndërsa FIFA ka vendosur vetëm që ta paralajmërojë për sjelljen.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Grupi i artistëve kallëzim në SPAK për Teatrin: Të arrestohen Lleshaj, Veliaj dhe Veliu! Budina: Do të bëjmë një lëvizje të madhe