Lavrov: Lufta është faji i SHBA-së

Lavrov: Lufta është faji i SHBA-së

1668340709_Screenshot1.jpg

Në Samitin e G20 Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se SHBA-ja është fajtori kryesor i luftës Ukrainë-Rusi.

“Pavarësisht deklaratave të SHBA-së në G20, vendet e tjera mbeten të bindura se konflikti në Ukrainë u provokua nga Uashingtoni”, tha Lavrov.

 Këtë e denoncoi ministri i Jashtëm rus Serghei Lavrov në një konferencë për shtyp në Bali, ku ai drejton delegacionin e Moskës në samitin e G20. 

Ai gjithashtu tha: "Perëndimi u përpoq të politizojë deklaratën përfundimtare të samitit të G20 dhe dënoj Rusinë. Puna në dokumentin përfundimtar është bërë praktikisht".


Lajmi kryesor:

Sot mbahet samiti i G20 në Bali, në fokus të axhendës lufta në Ukrainë, Zelensky: Është koha e duhur për të ndalur Rusinë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë