“Ai se eu te pego”, këngë e vjedhu

“Ai se eu te pego”, këngë e vjedhu
“Ai se eu te pego”, kënga e cila u bë hit ndërkombëtar e interpretuar nga braziliani Michel Telò, duket se qenka e kopjuar.
Kështu ka vendosur gjykata e shtetit Paraiba, e cila ka bllokuar të ardhurat nga e drejta e autorit e hit-it “Ai se eu te pego”.
Kënga është bërë e njohur nëpërmjet interpretimit të këngëtarit Michel Telò, dhe shumë shpejt është dëgjuar në të gjitha radiot dhe televizionet e botës, mirëpo këngëtari është akuzuar nga tre studente braziliane të cilat pretendojnë se janë autoret e vërteta të kësaj kënge.
SU/ Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve