“Panama Pappers”, Policia bastis
 zyrat e UEFA-s në Nion të Zvicrës

“Panama Pappers”, Policia bastis<br /> zyrat e UEFA-s në Nion të Zvicrës
Vijojnë edhe në botën e futbollit hetimet për skandalin e parajsave fiskale “Panama Pappers". Policia zviceriane ka bërë kontrolle në zyrat e UEFA-s në Nion.

Sipas të dhënave të para agjentët kanë marrë dokumente dhe po bëjnë verifikime për rastin e menaxhimit të të drejtave televizive të Champions League të shitura në Ekuador me një shoqëri panameze të përfshirë në çështje.

Një zëdhënës i UEFA-s ka thënë: ”Kemi pasur një vizitë të disa agjentëve të policisë federale të Zvicrës që kërkonin disa sqarime për shitjen e të drejtës televizive të Championsit në Ekuador. Po vëmë në dispozicion të gjitha dokumentet që në zotërojmë dhe po bashkëpunojmë me autoritetet”, mbyll deklaratën zëdhënësi i UEFA-s.

Redaksia Online
Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Ish-trajneri i kombëtares Gianni De Biassi: Shqipëria doli me kokën lart, Sylvinho ka bërë punë të mirë

Euro 2024/ Ish-trajneri i kombëtares Gianni De Biassi: Shqipëria doli me kokën lart, Sylvinho ka bërë punë të mirë