Leclerc zot në shtëpinë e vet, Ferrari 'pole-position' në Monaco! Zhgënjen Verstappen dhe Red Bull

Leclerc zot në shtëpinë e vet, Ferrari 'pole-position' në Monaco! Zhgënjen Verstappen dhe Red Bull

Cherles Leclerc

MONACO - Formula 1 zhvilloi provat zyrtare për Çmimin e Madh të Monacos. Këtë të shtunë pole-position siguroi djali i shtëpisë, monegasku Charles Leclerc i Ferrarit, duke lënë pas Oscar Piastrin e McLaren dhe shokun e tij të "Kokëkuqes", Carlos Sainz.

Fundjavë brilante për Ferrarin në prova, duke dominuar në pistën qytetase të Principatës në Monte Carlo. Ndërkohë, nga rreshti i tretë do niset kampioni në fuqi i botës dhe gjashtë herë fituesi i këtij sezoni, Max Verstappen.

Vetëm i gjashti holandezi, që u la pas edhe nga Mercedesi i George Russell. Në “top-10” më të mirët u renditën edhe Leuis Hamilton (i shtati), Yuki Tsunonda (i teti), Alexander Albon (i nënti) e Pierre Gasly (i dhjeti). Zhgënjyen Alonso (i 16-ti) e Perez me makinën tjetër Red Bull, i 18-ti. Gara e Formula 1 nis të dielën në 15:00.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

33-vjeçari ndërroi jetë në burgun e Fushë Krujës, reagojnë ‘Burgjet’: Ishte përdorues i lëndëve narkotike, kishte nisur trajtimin me metadon

33-vjeçari ndërroi jetë në burgun e Fushë Krujës, reagojnë ‘Burgjet’: Ishte përdorues i lëndëve narkotike, kishte nisur trajtimin me metadon