Ledina Çelo heq dorë nga nënshtetësia shqiptare

Këngëtarja e mirënjohur Ledina Çelo ka hequr dorë nga nënshtetësia shqiptare. Mësohet se ajo ka vendosur të marrë nënshtetësinë gjermane vend ku jeton prej disa vitesh.

Ledina Çelo mbaroi liceun artistik “Jordan Misja” për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe. 

Në vitin 2005, Ledina Celo ka përfaqësuar Shqipërinë në kompeticionin muzikor të Eurovizionit.

Ajo ka qenë dhe prezantuese e festivalit në RTSH në dhjetor 2003, në krah të Adi Krastës. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi.

Ledina Celo me djalin dhe bashkëshortin

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento

Komente

 • Fahrri Mut Bajg Spiuni: 19/04/2019 20:46

  Fundërrinë!

  Përgjigju
 • prec zogaj: 19/04/2019 19:12

  KJO ledina ka qene nje here e fejuar me duket,,,,,por sic duket donte dike me para,aq me keq nje Kosovar ,,ledina dashuria nuk blihet me para,,,vetem kurvat e bejne me para...

  Përgjigju
 • Toni Tirane: 19/04/2019 17:13

  Femra qe kerkojne oprtunitetin dhe te sistemohen dhe bejne gjithcka edhe zvishen nga nenshtetesia. Ka gjetur plakun qe do ta mbaje me leke dhe aq eshte. Tregon karakterin e vet.

  Përgjigju
 • sadedin çeliku: 19/04/2019 05:50

  Se kuptoj pse ka zgjedhur te heqe shtetesine shqiptare kur Gjermania e lejon me ligj dyshtetesine.Ka qene fillimi i vitit 2018 kur parlamenti gjerman shfuqizoje ligjin e meparshem dhe miratoj ate te dyshtetesise.Kjo erdhi si pasoje e rrudhjes se popullsise dhe rritjes se moshes se afte per pune.

  Përgjigju
 • Ilo: 18/04/2019 23:24

  Mos na paska lene pushken varur,ti ece mbare gjermania.

  Përgjigju
 • xreport: 18/04/2019 23:16

  na plasi k

  Përgjigju
 • Toni: 18/04/2019 21:51

  Mos! Po tani si do jetojme?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rritja e rasteve me COVID, Tomini për Report Tv: Situatë e parashikuar nga rihapja, duhet të jemi të parapërgatitur për një valë të dytë