Lefter Maliqi ironizon Ramën: Nuk e njeh artin, je dhe do mbetesh tipiku i liderit autoritarist e autokrat

Lefter Maliqi dhe Edi Rama

Nisur nga ngjarjet e fundit pas shembjes së Teatrit Kombëtar, deputeti i opozitës Lefter Maliqi ironizon  kryeministrin Rama dhe i thotë se nuk njeh asnjë lloj zhanri të artit.

Ndërsa ka publikuar disa foto nga rinia e tij duke u marrë me aktivitete sportive Maliqi thotë "nuk ka sportist të mos e ketë artin në shpirt".

Ndërsa për Ramën thotë se është tipiku i liderit autoritarist e autokrat.

"Arti, demokracia, liria duan shpirt dhe forcë. Dhe të dyja kanë nevojë të edukohen dhe të ushtrohen. Te mos ishin ngjyrat si do përcaktoheshin skuadrat, logot, medaljet, simbolet e tifozëve? Te mos ishte muzika asnjë zhanër i sportit nuk do kthehej ne balet,gjimnastike,koreografi apo thjeshte ski. Sporti e arti janë dy gjuhë universale që hapin e japin mundësi të pafundme për tu shprehur fizikisht, intelektualikisht, emocionalisht. Po ti i dashur armik nuk njeh asnjërin zhanër, prandaj nuk ke si të kuptosh se si sporti ashtu dhe arti duan shpirt,disipline,prani e pavaresi. Ti je dhe do mbetesh tipiku i liderit autoritarist e autokrat." my ëay or the highëay", shkruan Maliqi në Facebook.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Lalka i Radanecit: 25/05/2020 19:32

  Ky eshte loqke fate panxhar mbete o tu mbyllte

  Përgjigju
 • Torri: 25/05/2020 18:35

  Lefteri trap mulliri

  Përgjigju
 • Demokrati: 25/05/2020 13:27

  Po ky eshte ne idiot .Lefter maliqi eshte nje debil qe nuk e ka shokun .E keta jane de na perfaqesojne dhe te drejtojne vendin .Kericat vihen ne parlament

  Përgjigju
 • TURPI BOTËS: 25/05/2020 13:06

  Ky palaço cikru me emrin lefter kak maliqi është bër shum i pështir. Pjesmarja e kti palaçoje në politik tregon degradimin kalbësir të politikës plhe Shqiptare. Ta gëzoi populli Shqiptar se e meriton ktë lloi politike nga kto tipa hipolit.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge