Legjenda Jurgen Klinsmann: Shqipëria ekip me cilësi, do i hapin telashe edhe Spanjës

Legjenda Jurgen Klinsmann: Shqipëria ekip me cilësi, do i hapin telashe edhe Spanjës

Jurgen Klinsmann

Legjenda gjermane e futbollit, Jurgen Klinsmann ka folur për "ESPN" në lidhje me Euro 2024, duke mos lënë pa përmendur edhe ecurinë e Shqipërisë. Sipas tij, Kombëtarja kuqezi do i shkaktojë telashe edhe Spanjës, njëjtë siç ndodhi me Kroacinë.

“Ky është 'Grupi i Vdekjes', me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë, rdhe Shqipëria ka një ekip plot me cilësi. Shumica e lojtarëve luajnë në Serinë A, në Itali dhe vërtetë që mund t’ju shqetësojnë.

Këtë janë duke bërë. Shqetësuan shumë Italinë dhe tani shqetësuan Kroacinë. Kështu do të bëjnë edhe në ndeshjen e fundit me Spanjën. Është një ekip i mirë. Nuk ka një emër të madh ose lojtarë me emra të mëdhenj, por kanë cilësi. Kështu që nuk u befasova shumë”, ka thënë Jurgen Klinsmann.

Të hënë në 21:00 në stadiumin e Dusseldorf luhet Shqipëri - Spanjë, ndeshja e fundit e Grupit B për Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pjeter: 22/06/2024 12:26

    Fjala jote ne vesh te perendise i madhi Klisman!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen u konfirmua në krye të KE, Rama: Shqipëria besimplotë te lidershipi i saj

Von der Leyen u konfirmua në krye të KE, Rama: Shqipëria besimplotë te lidershipi i saj