Legjenda Rui Costa futet 'në fushë', Benfica gati 8 milionë euro për Albion Rrahmanin

Legjenda Rui Costa futet 'në fushë', Benfica gati 8 milionë euro për Albion Rrahmanin

Albion Rrahmani

Albion Rrahmani (23 vjeç) është vetëm një hap larg transferimit të madh në karrierën e tij. Pas vetëm një sezoni te Rapidi i Bukureshtit, djaloshi mund të kalojë tek Benfica në Portugali, skuadër që i ka vënë syrin sulmuesit të Kosovës.

Sipas mediave nga Portugalia, legjenda Rui Costa është ai që ka kërkuar Albion Rrahmanin te Benfica. Costa aktualisht është presidenti i “Shqiponjave” dhe është gati të forcojë sulmin e skuadrës që drejton duke transferuar futbollistin për të cilin Rapid kërkon 8 milionë euro.

Sipas glorioso1904.pt, Benfica e ka vënë re Rrahmanin në derbin ndaj Steauas që përfundoi me rezultatin 4-0, ku shqiptari i Kosovës shënoi dopietë.

Trajneri Roger Schmidt ka në dispozicion tre sulmues; Marcos Lenoardo, Arthur Cabral dhe Casper Tengstedt, por gjermani dëshiron një tjetër për të harruar Goncalo Ramos, i cili u largua në PSG verën e kaluar.

Kështu, Costa beson se Albion Rrahmani mund të jetë zëvendësuesi perfekt i Ramosit. 23-vjeçar shqiptar ka shënuar 15 gola dhe 3 asistime në 20 ndeshje, duke përfshirë të gjitha garat.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar

Vlorë/ Trafikimi i makinave luksoze me vlerë 280 mijë euro, arrestohet edhe një 33-vjeçar