Lejuan ndërtimin pa leje të pallatit 7-katësh në Sarandë, shpallen në kërkim 2 inspektorë të IMT! Pak ditë më parë u la në burg kryeinspektorja

Lejuan ndërtimin pa leje të pallatit 7-katësh në Sarandë, shpallen në kërkim 2 inspektorë të IMT! Pak ditë më parë u la në burg kryeinspektorja

Pallati pa leje në Sarandë

2 Inspektor në Inspektoriatin Vendor të Mbrojtjes së Territorit, pranë Bashkisë Sarandë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen për shpërdorim detyre, pasi lejuan ndërtimin pa leje të pallatit 7-katësh në Sarandë dhe ndërtimin e disa shtesave pa leje.  Në kuadër të operacionit "Heshtja" shpallen në kërkim Martin  Arapi, 30 vjeç dhe Nertion  Jano, 26 vjeç, të cilën janë dënuar me "arrest me burg" në mungesë nga Gjykata e Tiranës.

Pas sigurimit të prova ligjore në lidhje me ndërtimin e paligjshëm të një pallati 7 katesh ende të pa përfunduar por edhe disa shtesa pa leje, në disa pallate në ndërtim, dy inspektorët dyshohet se me veprimet/mosveprimet e tyre kanë lejuar ndërtimet pa leje në zona të ndryshme në qytetin e Sarandës.

Pak ditë më parë u la në burg kryeinspektorja e Mbrojtjes së Territorit në Sarandë, Romina Pulaj. 31-vjeçarja me akuzën e shpërdorimit të detyrës, pasi nuk kishte marrë masa për pezullimin e punimeve në një objekt në ndërtim.

Pallati 7-katësh, në hyrje të qytetit bregdetar po ndërtohej nga biznesmeni Pando Papuçi, i cili gjithashtu është shpallur në kërkim.

1645718231_16455222681645521099PULAJ.jpg

Romina Pulaj dhe pallati pa leje

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Durrës- Kavajë! Makina thyen barrierat anësore të rrugës, shkak parakalim i gabuar, 2 të lënduar (VIDEO)