Leku vijon të forcohet kundrejt euros dhe dollarit! Ja me sa u këmbye sot

Leku vijon të forcohet kundrejt euros dhe dollarit! Ja me sa u këmbye sot

Euroja dhe dollari u zhvlerësuan në kursin e këmbimit me lekun këtë të premte.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, në tregun valutor një euro u këmbye sot me 100.86 lekë, ose 0.28 lekë më pak se të enjten.

Një dollar u këmbye sot me 93.01 lekë, duke shënuar një zhvlerësim prej 0.53 lekësh në raport me të enjten.

Ndërkohë, leku u forcua edhe në raport me paundin britanik dhe frangën zvicerane.

Të premten një paund u këmbye me 118.27 lekë ose 0.61 lekë më pak se një ditë  më parë, ndërsa franga zvicerane u këmbye me 102.61 lekë ose 0.48 lekë më pak.

 

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale