Lëshoi certifikatën e vaksinimit COVID-19 për 50 euro, pa e bërë vaksinën, vihet nën hetim mjekja në Lushnjë

Lëshoi certifikatën e vaksinimit COVID-19 për 50 euro, pa e bërë vaksinën, vihet nën hetim mjekja në Lushnjë

Mjekja në Lushnjë e cila lëshoi certifikatën false COVID për 50 euro është vënë nën hetim.

"Në lidhje me rastin e publikuar mbrëmjen e djeshme në një prej emisioneve investigative, ku bëhej fjalë për një mjeke të qëndrës shëndetësore të fshatit Gradishtë, Divjakë, e cila pajisi një shtetase me certifikatë vaksinimi anti-COVID, kundrejt një shume monetare pa e bërë vaksinën, Policia ka bërë shoqërimin e shtetases E. N., 36 vjeçe, banuese në Lushnjë.

Në përfundim të veprimeve hetimore, në bashkëpunim me Prokurorinë e Lushnjës, specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, proceduan penalisht shtetasen E. N., pasi dyshohet se ka kryer veprat penale 'Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike' dhe 'Shpërdorimi i detyrës', njofton policia.


Lajmi kryesor:

Lëshoi certifikatën e vaksinimit COVID-19 për 50 euro, pa e bërë vaksinën, vihet nën hetim mjekja në Lushnjë! Ministria e Shëndetësisë e shkarkon nga detyra dhe kërkon heqjen e licencës


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli