Lezhë, gjenden të kultivuara në fshatrat Vinjoll, Fushë-Milot dhe në Dajç 694 bimë kanabisi, ende nuk dihen autorët

Lezhë, gjenden të kultivuara në fshatrat Vinjoll, Fushë-Milot dhe në Dajç 694 bimë kanabisi, ende nuk dihen autorët

Foto të kanabisit që u gjet

Në fshatat Vinjoll, Fushë-Milot dhe në Dajç të Lezhës dronët kanë zbuluar 694 bimë kanabisi të kultivuara në tokë. Sipas njoftimit të bërë nga Policia e Shtetit, kultivuesit e bimëve narkotike ende nuk janë gjendur.

Në kuadër të fazës së 11-të të operacionit policor të koduar ‘Imazhi’, nga kontrollet e kryera në zona të thella dhe të vështira malore, policia ka zbuluar 694 bimë kanabis.

Konkretisht në fshatin Vinjoll, Kurbin, u gjetën të kultivuara në tokë, 456 bimë kanabis, në fshatin Fushë Milot, Kurbin, u gjetën të kultivuara në tokë, në zonë të pyllëzuar, 171 kanabis, ndërsa në fshatin Dajç, Lezhë, u gjetën të kultivuara në një pronë publike, 67 bimë kanabis të tjera . Bimët narkotike u asgjësuan përmes djegies, ndërsa një pjesë e vogël e tyre u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

“Gjatë dhjetë fazave të mëparshme të këtij megaoperacioni, në zona të ndryshme të qarkut Lezhë, janë asgjësuar në total, 15 379 bimë narkotike cannabis sativa”-njofton policia.

Ndërsa, skuadra të posaçme policore, të pajisura me dronë, kanë vijuar kontrollet intensive në terren dhe nga ajri.Policia e Lezhës, në bashkëpunim me Prokurorinë Lezhë, vijon veprimet hetimore për gjetjen dhe  arrestimin e autorit/ëve të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra