Njihuni me ‘Logos Hope’ panairi më i madh lundrues i librit në botë! Anija ‘zbarkon’ në portin e Vlorës

VLORË- Ka mbërritur në portin e Vlorës libraria më e madhe lundruse në botë ‘Logos Hope’. Libraria do të qëndrojë në portin e Vlorës për dy javë.

Anija interesante në formë panairi ka brenda saj një librari të tërë shërben për të shpërndarë dije, ndihmë dhe shpresë në të gjithë botën përmes artit dhe letërsisë, kumtimit kultuor e shumë të tjera.

Anija përbëhet në një gjatësi prej 132,5 m dhe është e gjjitha e ‘zbukuruar’ nga brenda me 5000 tituj librash  të ndryshëm. Brenda në bord janë aktualisht 300 persona vullnetarë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur