POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Liga e Kombeve, dëmtimi i tmerrshëm në Gjermani-Francë, Rudiger shkel me taka në fyt Pavard (FOTO)

“Më vjen keq për Pavard. Faulli nuk ishte i qëllimshëm”, – shkruan mbrojtësi i Gjermanisë, Antonio Rudiger, i cili i ka kërkuar ndjesë publikisht lojtarit të Francës për atë ndërhyrje shumë të ashpër gjatë ndeshjes Gjermani-Francë.

Gjermani i la shenjat e takave në fyt lojtarit francez, duke rrezikuar shumë që ta dëmtonte keqani këtë të fundit. “I kërkova falje menjëherë. Tani dua t’i uroj shërim sa më të shpejtë”, – ka shkruar Rudiger në profilin e tij në Tuiter.

Faulli është shkaktuar vetëm pas 3 minuatsh lojë dhe fotot e shenjës së takave në qafën e Pavard kanë bërë xhiron e botës. Mbrojtësi gjerman i shpëtoi për bukur kartonit për atë ndërhyrje brutale. Ndeshja për Ligën e Kombeve mes Gjermanisë dhe Francës përfundoi me rezultatin e bardhë 0:0. /vipsport/

l.q./Shqiptarja.com
Komento