Lindita Nikolla vizitë zyrtare në Kosovë, takim me kryeministrin Kurti dhe Kreun e Kuvendit, Glauk Konjufca

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Kosovë. Nikolla do të zhvillojë një takim me Kreun e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, e më pas do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti. Po ashtu Nikolla do të takohet edhe me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Kjo është vizita e parë e Nikollës në Kosovë si Kryetare e Kuvendit, pasi u zgjodh në këtë detyrë më 10 shtator.

 

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

  • Kosova: 22/09/2021 18:33

    Ne dore te kesaj ka mbetur Shqiperia dhe Kosova? Me qafsh moj shege

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin