Lindon Selahi 'sms' Sylvinhos: Trajneri s'më ka telefonuar, kam shpresa për Europianin

Lindon Selahi 'sms' Sylvinhos: Trajneri s'më ka telefonuar, kam shpresa për Europianin

Lindon Selahi feston me 'shqiponjë'

Lindon Selahi po kalon një sezon të shkëlqyer me Rijekan në Kroaci dhe klubi i tij është në vendin e parë të elitës së këtij vendi, duke qenë pranë titullit kampion. Paçka lojës së mirë dhe arritjeve me klubin, Selahi e ka peng që Sylvinho nuk e ka ftuar në Kombëtare. 25-vjeçari për "Nacional.hr" tregon se pret një telefonatë dhe një ftesë nga kuqezinjtë për në Euro 2024.

"Braziliani Sylvinho , i cili është trajneri i Shqipërisë nuk më ka telefonuar herët e fundit. Por unë shpresoj për për Europianin, normalisht. Unë tashmë po flas për këtë në dhomën e zhveshjes. Sepse unë jam lojtar i Rijekës dhe Rijeka ka lojtarë të kombëtares kroate”, tha Selahi.

Ish-lojtari i Uilliem 2, Tuente apo edhe Standard Liege nuk është një emër i panjohur në Shqipëri, pasi më herët ka luajtur katër ndeshje me Kombëtaren, kundër Bjellorusisë në 18/11/2020 (debutimi) dhe ndaj Kazakistanit, Kosovës dhe Moldavisë në kualifikueset e Botërorit 2020.

Kombëtarja është pjesë e grupit B të "Gjermani 2024" dhe ka kundërshtarë emra si Spanja, Italia dhe Kroacia.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS