Shkodër, Buna kthehet në moçalishte, banorët: Turp! Situatë e papranueshme

SHKODER-Prurjet e pakta kanë bërë që Buna të kthehet në moçalishte. Mbetje urbane, mbetje të nxjerra në sipërfaqe nga uji, por edhe derdhja e ujerave të zeza e kanë kthyer atë në një moçal. Një situatë e papranueshme për banorët e Shkodrës të cilët e frekuentojnë këtë zonë gjatë sezonit të verës. Kjo ka rritur rrezikun e përhapjes së infeksioneve për frekuentuesit e shumtë të kësaj zone. Ato shprehen se kjo situatë është e papranueshme, ndërkohë që theksojnë se para viteve 90-të në këtë zonë banorët e Shkodrës e shfrytëzonin për plazh dhe ky është një turp që i serviret.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Benzema arrin shifrën jubilare, në fushën e ‘Bernabeut’ edhe presidenti për ta nderuar