Liqeni i Shkopetit, një nga destinacionet më të preferuara! Turistët: Na ofron qetësi e pamje unike

I rrethuar me pyje e male, Liqeni i Shkopetit në Burrel vijon të mbetet një nga destinacionet më të preferuara për një fundjavë të qetë e larg stresit urban.

Afro një orë larg nga kryeqyteti, banorët e Tiranës por edhe ata të Lezhës e Laçit e zgjedhin për freskinë që ofron në këtë periudhë të nxehtë vere.

Piknik mes gjelbërimit, not në ujin e kthjellët, apo peshkimi, janë vetëm disa nga aktivitetet që mund të zhvillohen në këtë hapësirë turistike.

Turistët e zgjedhin Liqenin e Shkopetit, edhe për t’iu larguar mbipopullimit bregdetar, zhurmës në qendrat turistike, si dhe për bukuritë natyrore që ende janë të ruajtura me kujdes.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bim: 29/06/2022 21:20

    Veq ngrumbulloni plehratve mos i lini aty

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë