"Liria ka emër"/ Ali Ahmeti publikon videon emocionuese të ish-luftëtarit që u bashkua 17-vjeç me UÇK

Ali Ahmeti

"Liria ka emër". Kjo është iniciative më e fundit në mbështetje të ish-luftëtarëve të UÇK që po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë.

Nismës i është bashkuar edhe kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti, i cili ka postuar videon e njërit nga luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ilir Morina i cili ishte 17 vjeç kur iu bashkua UÇK-së.

 “Mes lotësh, tregon momentet e rënda të humbjes së shokëve dhe forcën e madhe që djemtë dhe vajzat e Kosovës kishin për të vazhduar tutje. Ai pa me sytë e tij fëmijë, gra dhe pleq të masakruar e të djegur. Ndërsa sot, neve na akuzojnë për krime”. Shikojeni dhe shpërndajeni këtë rrëfim për të vërtetën e Kosovës”, ka shkruar ai, në krah të videos së mëposhtme.

Videon emocionuese e gjeni KETU

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga lodhja kronike, pagjumësia dhe problemet në zemër, këto janë simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga Covid-19