Lirohet gjyqtari Damini, policia i sekuestron telefonin dhe eurot

Pas marrjes në pyetje për disa orë në Policinë e Tiranës, është lënë i lirë gjyqtari Skënder Damini, i shoqëruar pas  kontrolleve blic të policisë në banesën e tij ku u gjetën municione luftarake dhe rreth 20 mijë euro.

Aksionet u bënë me urdhër të gjykatës edhe në banesat e dy gjyqtarëve të tjerë që zbutën dënimin ndaj Dritan Dajtit, autor të vrasjes së 4 policëve, duke e shpëtuar atë nga burgimi i përjetshëm.

Gjyqtari Damini u mor në pyetje në prani të avokatit të tij Ferdinand Ndoja. Në polici ju sekuestruan telefoni celular, si dhe municionet dhe paratë të cilat u gjetën në sisrtarin e një komoje ku ishin vendosur rroba të brendshme vajzash.

 


Lajmi kryesor:

Në hetim gjyqtarët që shpëtuan Dajtin! Mijëra euro e armatime në banesën e Daminit/ VIDEO


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?×

Lajmi i fundit

John

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat