Liroi nga burgu ish kreun e bandës së Durrësit, konfirmohet në detyrë gjyqtarja e Apelit Anita Mici

Gjyqtarja e Apelit të Durrësit, Anita Mici është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Gjyqtarja Mici është hetuar për të tre kriteret nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, por një raport papërshtatshmërie i DSIK dhe vendimi për lirimin e ish-kreut të Bandës së Durrësit rrezikuan karrierën e saj.

Komisioni i ka kërkuar shpjegime Micit për vendimin e lirimit me kusht të Lulzim Berishës dhe rekursin e kryer nga prokuroria mbi këtë vendim të Gjykatës së Apelit të Durrësit –ku ajo ishte pjesë e trupës gjykuese. Në shpjegimet për Komisionin, Mici e ka cilësuar vendimin e diskutueshëm si të bazuar në ligj.

Pas diskutimeve për problemet me pasurinë, KPK vendosi konfirmimin në detyrë të gjyqtares Anita Mici.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?

Komento

Komente

 • Gjini: 04/08/2020 17:38

  E ta lumsha moj reforme. hiq te miret e ler plehrat. Po turp nuk paskan keta te kpk, se qe jane llum e te paafte diheshin qe ne fillim. Pu pupu i kane heq njerezit per tatimet e kusherinjve E kalojne keta qe kane liruar kriminel me duart e tyre. Ne burg do perfundojne keta te kpk ne vend te krimineleve

  Përgjigju
 • Xhimi: 04/08/2020 14:33

  K P K turp turp turp

  Përgjigju
 • Miri: 04/08/2020 14:05

  Po kjo ska liruar vetem lul beriahen o shokeni po ka liaruar nje thes me vijtorerea etj. Kjo eshte pjese e bandea vete se ka gjysmen e fisit bandite

  Përgjigju
 • Hamit: 04/08/2020 14:03

  RIP kpk. Shame on you. Wake up theo jacobs

  Përgjigju
 • Ylli: 04/08/2020 13:58

  Bravo i qofte kapedane edhe akullore edhe cokollate. Mire me krimin, mire me shtetin yll me lekun. Keta komisineret duhet te hetohen nga spaku se nuk ka mundesi ta kene bere pa leke e pa nderhyrje kete pune

  Përgjigju
 • Populli: 04/08/2020 13:55

  Tamam vendim me maska

  Përgjigju
 • Durrsak: 04/08/2020 13:21

  Me kete veprim vazhdojne te tregojne akoma qe durresin qeveria e Edi Rames nuk e don dhe vazhdon ta shkatarroj gjithnje e me shume. Kjo eshte nje super e korruptuar. Babane e ke pasur nga durresi o Edi Rama , nuk e kuptoj pse e ke shkaterruar né kete gjendje. Vloren qytetin e nenes tende e bere me standarte evropiane. Mos e harro Durresin qytetin e babait tend. Na shkatarrove ne durrsaket.

  Përgjigju
 • Like: 04/08/2020 13:16

  Po prisni ore te zbardhet vendimi dhe te shohim pse e kane konfirmuar. Beni te gjithe si eksperta se paska nxjerre nga burgu Lul Berishen me nje vendim me trupe 3-gjyqtaresh. Kush ka ndonje prove ta coje te KPA ose ONM, se nuk jemi ne kohen e heretikeve qe te denohet tjetra me komente verore neper gazeta. S'e njoh kete zonjen, por kam besim te vetingu, sepse kemi edhe KPA-ne nese konfirmimi nuk ka qene bindes.

  Përgjigju
 • Per Inacorin: 04/08/2020 12:47

  Duhet te mbushet me ate qe e di vete ti Inacor debil

  Përgjigju
  • Populli: 04/08/2020 14:06

   Me cfare me shoqet e shoket qe jane si anita me dore te hekurt lirojne krimin

 • Inacori: 04/08/2020 12:13

  Mos u merzisni ju cunat dhe gocat e shkarkuar nga KPK, se hendeku i konfirmimeve duhet te mbushet me Anitra.

  Përgjigju
 • Mira: 04/08/2020 12:09

  Pyesni ate prokurorin e patatave Teo Jacobs, qe nuk gjeti nje pune ne vendin e vet por ngeli si “prokuror shetites” ku te kape ndonje projekt nga keto te bashkimit europian se ne belgjike e lane te ruante pulat. E ketu ne Shqiperi ben si gjel duke folur capraz vend e pa vend pa e ditur se cdo te thote dinjitet dhe pavaresi e gjyqesorit. Nejse i duhet per punen e radhes qe do kape ne ndonje vend te humbur duke u mburr se ka bere reformen ne drejtesi. Diletant fatkeq

  Përgjigju
 • Olta: 04/08/2020 11:54

  SPAK duhet te nise procedurat per hetimin e komisionereve te vetingut. Ua ka shlyer borxhin atyre palacove duke ndenjur ne heshtje deri tani 100 fish. Te arresohet KPK.

  Përgjigju
 • KPK: 04/08/2020 11:08

  KPK - ja eshte kthyer ne KCK-ne e Fatmir Xhafes.

  Përgjigju
  • Xhafka Miri: 04/08/2020 13:49

   Organet e specializuara urgjentisht duhet te kqyrin veprimtarine e ketyre komisionereve. Ajo Bekteshi (vasha) nga juriste Cez permbaruese tani komisionere me super lluks, ky Komici nga i pandehur per korrupsion ne jetese lluksi, ndersa ajo tjetra dihet. Kaluan ate kryetarin e Matit, Micin Gazideden e kompani e largojne nga sistemi Sevdari , Gent Osmanin, Ben Dollapin, Adnand Kosoven e plot djem e vajza te Rinj te ndershem e dinjitoze

 • Mici: 04/08/2020 10:25

  Shume e forte mici. Do ta kete ndihmu Lul Berisha ne venting dhe leku qe e ka me thes. Venting leshi

  Përgjigju
 • Albi: 04/08/2020 10:20

  Ku eshte theo jacobs qe bertet kot per spakun? Kur e kaloi dhe kjo mici vetingun dmth qe shume lek jane hedhur. Turp per kpk turp turp. Talleni me shqiptaret

  Përgjigju
 • Ilir: 04/08/2020 10:10

  Pse veprohet me 100 standarte! Si ka mundesi qe kjo qe ka liruar kapobanden e Durresit e kalon vetingun megjithe raportin e papershtatshem nga DSIK...?!

  Përgjigju
  • Namik: 04/08/2020 10:30

   Sepse KPK Ben hetim te pavarur edhe vete, pa I marre shabllon cfare kobstaton DSIK.×

Lajmi i fundit

John

Fushë Krujë/ Benzi përplaset me kamionçinën, përfundon në kanal mes shkurreve! Rëndë dy shoferët, nisen te Trauma