Lisandër Hoxha kundër bordit të çmimeve: Ndodh vetëm në Korenë e Veriut, na largon nga BE

Lisandër Hoxha teksa ka komentuar krizën energjetike ku për të kjo vjen si pasojë e vjedhjes dhe keqmenaxhimit, u shpreh kundër bordit të transparencës që të vendosin çmimet. Ai tha se kjo gjë ndodh vetëm në Koren e veriut dhe se kjo largon vendin nga aspiratat për në BE.

“Nuk është kriza e luftës së Putinit por kriza e babëzisë së Edvinit. Ti thuash familjarëve që ti që harxhon mbi 700 kv je i pasur është jashtë çdo logjike, këtu ka një mendësi për të groposur qytetarët dhe për ta vjedhur sa më shumë. Çmimet me bord janë anti-kushtetuese, shkatërrojë ekonominë dhe sjellin oligarkët, ndodh vetëm në Korenë e Veriut, po na largon larg be dhe zgjidhjes së krizës energjetike që është e prodhua nga keqmenaxhimi”, tha Hoxha.


Lajmi kryesor:

Berisha akuza qeverisë: Merr zarfe nga kompanitë e gazit dhe nuk bën asnjë përpjekje për gazifikimin e vendit, impiante Bitcoini janë ngritur pranë HEC-ve private


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën në Tiranë, takim me Ramën dhe Nikollën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën në Tiranë, takim me Ramën dhe Nikollën