LISTA/ Ditë të vështira para Kupës së Botës, yjet që humbën Botërorin këtë javë

LISTA/ Ditë të vështira para Kupës së Botës, yjet që humbën Botërorin këtë javë

Benzema

Botërori 2022 mori start këtë të diel me fitoren 0-2 të Ekuadorit me vendasit e Katarit. Kjo javë nuk ka qenë e qetë për shumë trajnerë dhe kombëtare. Disa emra big nuk kanë mundur të lënë pas dëmtimet, ose të lëndohen këtë javë duke humbur Botërorin. Benzema (Francë), Lukaku (Belgjikë), Depay (Holandë), Nico Gonzales (Argjentinë), Gaya (Spanjë), Nkunku (Francë), Mane (Senegal) dhe Correa (Argjentinë), janë emrat që nuk do jenë në Kupën e Botës.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri