Lista e Kombëtares për Euro 2024, mësohet data kur Sylvinho zbardh emrat e futbollistëve

Lista e Kombëtares për Euro 2024, mësohet data kur Sylvinho zbardh emrat e futbollistëve

Sylvinho dhe Asllani

Trajneri i Kombëtares, Sylvinho do shpallë këtë të shtunë listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2024. Nesër në 12:00 të gjithë tifozët do kenë mundësinë të shohin edhe emrat e ftuar për përballjet me Moldavinë dhe Ishujt Faroe, të vlefshme për grupin E kualifikues.

Kuqezinjtë luajnë në datën 17 qershor me Moldavinë në Tiranë, teksa tre ditë më vonë (20 qershor) zhvillohet transferta me Ishujt Faroe. Kujtojmë se Shqipëria e futbollit ka zhvilluar vetëm një duel në këtë grup, me tanët që humbën 1-0 në transfertë me Poloninë.

Renditja, Grupi E - Kualifikueset Euro 2024:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Të martën kohët e fundit keni qenë pak i shqetësuar... horoskopi për ditën e sotme

Të martën kohët e fundit keni qenë pak i shqetësuar... horoskopi për ditën e sotme