Lista e PS-së në Berat/ Blendi Klosi 'në rrezik'! Ish-gjenerali Bardhyl Kollçaku në vend të sigurt

Blendi Klosi renditet i 5-ti në listën për qarkun e Berat, në një pozicion jo shumë të sigurt, duke reflektuar sfidën e PS-së, për të përmirësuar rezultatin e 2017. Objektivi maksimal në Berat, PS-së e ka vendosur sigurimin e 6 mandateve, e ndërsa ministri i Turizmit, Blendi Klosi është i pozicionuar në vendin e 5-të. Ndërkohë, në lista është përfshirë edhe ish-gjenerali, Bardhyl Kollçaku. Nga ana tjetër, Nasip Naço, i larguar së fundmi nga LSI-ja, është përfshirë në një vend të sigurt në vendin e 4-të.

Berat
1.      Hatixhe Konomi
2.      Bardhyl Kollçaku
3.      Fadil Nasufi
4.      Nasip Naco
5.      Blendi Klosi
6.      Sara Satka
7.      Jurgen pushi
8.      Klajdi Qama
9.      Rabushe Hoxha


Lajmi kryesor:

LISTA E PLOTË E PS për 25 prillin/ Rama i 8-i në Durrës dhe Vlorë! Ikin Bushati, Lleshaj e Margariti! Fatmir Xhafaj dhe Mimi Kodheli në vende jo të sigurta


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…