Liverpool arrin në gjysmëfinalet e FA Cup, eliminoi Stoke City

Skuadra e Liverpool është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës FA pasi e mposhti Stoke City me rezultat 2-1 në stadiumin Anfield Road.

Sulmuesi uruguajan Luis Suarez i kaloi Reds në epërsi në minutën e 23’, mirëpo vetëm tre minuta më vonë gjiganti Peter Crouch e barazoi rezultatin në minutën e 26’, duke ndëshkuar ish ekipin e tij. Me shifra identike skuadrat shkuan në pushim.

Kualifikimin ‘Të Kuqve’ ua siguroi Stewart Downing, i cili shënoi golin e fitores (57’). Në gjysmëfinale, Liverpooli do të luajë me fituesin e sfidës Sunderland – Everton.

Censi 2023, popullsia u tkurr me 419 mijë në 12 vite, cili është shkaku?

×

Plani i investimit për Thethin, Rama: Lehtësojmë taksimin! Projekt i ri për furnizimin me energji, mbështetje për panele diellore