Lleshaj i dorëzoi çelësin Çuçit: Erdhi pa dëshirë, kam besim se do e bëj mirë punën

Sandër Lleshaj i dorëzoi çelësin e Ministrisë së Brenshme, Bledi Çuçit duke thënë se ka besim të plotë se ai do e bëjë punën shumë mirë dhe se është një zgjedhje e mirë nga kryeministri Rama. Lleshaj tha se gjatë 2 viteve si ministër i brendshëm ka qenë një vit dinamik që ka njohur rezultate të mira në shumë drejtime me Policinë e Shtetit.

"Po e mbyllim pas 2 vitesh një udhëtim që ka qenë dinamik, shumë të ngarkuara. E para e ngarkuar me një ethe të madhe politike dhe tektonike e pandemike. Këto dy vite që kanë treguar se institucionet e vendit tonë funksionojnë. 2018 ishte sfida e madhe, një ethe politike që u drejtua kundër shtetit të vet, që na tregon se duhet të kuptojmë se protesta nuk drejtohet kundër shteti, pasi ne nuk jemi pronarë të tij. Megjithëse një periudhë dinamike, arritëm të ndërtojmë kapacitete të munguara sidomos te policia, kemi transformuar logjistikën e policisë dhe kemi berë lëvizje të mëdha me Akademinë e Sigurisë. Besoj se është bërë një zgjedhje e mirë me pasardhësin. Nëse pasardhësi im do vinte pa dëshirë, do e bëjë shumë mirë punën dhe unë e di që ai se ka kërkuar më ngulim këtë post",   


Lajmi kryesor:

Prezantohet ministri i ri i Brendshëm, Bledi Çuçi! Rama: Protestat? Ka nevojë për reflektim! Mbase jemi i vetmi vend ku ka më shumë policë të plagosur se protestues


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar