Lojtari i Bylysit me COVID, por ndeshja u zhvillua/ Klubi i Tiranës do i nënshtrohet testit

Lojtari i Bylysit me COVID, por ndeshja u zhvillua/ Klubi i Tiranës do i nënshtrohet testit

Foto ilustruese

TIRANË- Pas ndeshjes Bylis- Tirana, të zhvilluar ditën e mërkurë, Instituti i Shëndetit Publik i ka kërkuar klubit kryeqytetas që të kryejnë testet për COVID-19.

Kjo për shkak se një nga lojtarët e Bylisit ka rezultuar pozitiv me koronavirus, (i vetëkarantinuar) por pavarësisht kësaj ndeshja u zhvillua. Burime për Report Tv bëjnë me dije se testimet do të kryhen ditën e nesërme, një ditë para ndeshjes së ditës së diel, me Luftëtarin.

Eridon Qardaku rezultoi pozitiv me koronavirus tre ditë më parë. Ai u vetëkarantinua, teksa pjesa tjetër e ekipit iu nënshtrua testeve dhe rezultuan negativ. Lajmi u konfirmua edhe nga klubi, e ndërsa ndeshja me Tiranën, e para pas disa muajsh "pausë" për shkak të COVID-19,  vijoi normalisht, siç edhe protokolli i parashikon.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!