POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Loret Sadiku refuzon Kombëtaren, Panucci grumbullon Ergys Kaçen

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit

Pëson ndryshime lista me futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e Kombëtares ndaj Skocisë dhe miqësores me Uellsin. Mësohet se Loret Sadiku ka refuzuar sërish Shqipërinë dhe në vend të tij trajneri Christian Panucci ka grumbulluar mesfushorin Ergys Kaçe.

Më 17 nëntor në Shkodër Shqipëria luan ndaj Skocisë ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve dhe tre ditë më pas në Elbasan miqësoren me Uellsin.

Ndërsa trajneri i Kombëtares U-21 Alban Bushi ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar për dy miqësoret me Maltën. Bushi është i fokusuar tek këto dy tested he thotë se për rinovimin e kontratës së tij i takon Dukës të flaës duke sqaruar se është ende nën kontratë me FSHF-në.

Lista e futbollistëve të grumbulluar nga Panucci 

ke.mu.
Komento