Lorik Cana jep mesazhin e tij për vaksinën anti-COVID: Mjeti i vetëm për të ‘luftuar’ pandeminë! E kam bërë pa hezitim për fëmijët dhe prindërit e mi

Ish-kapiteni legjendar i Kombëtares, Lorik Cana, ka dhënë mesazhin e tij të fortë lidhur me vaksinën anti-COVID dhe rëndësinë e saj në “luftën” me pandeminë.

Futbollisti tregoi eksperiencën e tij me vaksinën, duke theksuar se për asnjë moment nuk ka pasur hezitime lidhur me efektet anësore të saj, apo edhe rezultatet, pasi ka qenë i sigurt se ajo të mbron nga COVI-19. Cana tha se ai e ka bërë vaksinën për të mbrojtur fëmijët, prindërit dhe njerëzit që e rrethojnë, ndërsa i ka inkurajoi të gjithë ta bëjnë atë.

Rrëfimit e futbollistit e ka publikuar kryeministri Edi Rama në rrjetin e tij social, Facebook.

“Mirëmëngjes dhe me rrëfimin e Lorik Canës për vaksinimin, si i vetmi mjet për të mbrojtur jetën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan ai.

Mesazhi i plotë i Lorik Canes: 

Mjeti më i mirë për ta përballur dhe luftuar dhe për ta tejkaluar këtë pandemi është vaksina. Dua të jem i sinqertë, duke thënë që nuk kam pasur asnjëherë dyshime rreth efekteve të vaksinës apo rezultateve të saja. Pavarësisht nëse të mbulon plotësisht apo pjesërisht, jam i sigurt që të mbron. Unë e kam bërë për të mbrojtur fëmijët dhe prindërit e mi. Vaksinat tani janë pjesë e përgjithshme e shoqërisë, fëmijët tanë marrin shumë vaksina, është mënyra për të jetuar në mënyrë më të shëndetshme dhe të fortë. Kam qenë menjëherë i sigurt, që përmes saj do të mbroj të afërmit e mi dhe të gjithë shoqërinë.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!