LSI dhe PD me kandidatë të përbashkët në qarqet e Dibrës dhe të Kukësit

1607945345_pdlsi.jpg

Burime për Report TV, bëjnë me dije se pavarësisht se PD dhe LSI do të dalin me lista të veçanta, në 2 qarqe Dibër dhe Kukës, emrat e LSI-së do të përfshihen në listën e koalicionit 'Shqipëria Fiton', për të rritur numrin e votave. Mësohet se LSI do të vendosë në listat e PD-së emra shumë të rëndësishëm të kësaj partie në mënyrë që të arrijë maksimalizimin e votave të majta në këtë qark.


Lajmi kryesor:

Finalizohet koalicioni ‘PD-Aleanca për ndryshim’, Topi firmos në minutat e fundit, dorëzohet në KQZ! Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë! Zbardhet marrëveshja mes PD dhe 12 aleatëve


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Albin Kurti mbërrin me helikopter në Kroaci, shkon në vendngjarje