Luan Baçi në landfillin e mbetjeve në Fier: Situatë alarmante, po rrezikon shëndetin e qytetarëve

 

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi ka qenë në landfillin e Fierit ku po digjen mbeturinat prej 3 ditësh. Përmes një deklarate për mediat, Baçi u shpreh se kjo është një situatë alarmante dhe po  ndikon drejtpërdrejtë në shëndetin e qytetarëve.

“Situata është e dukshme tashmë, një situatë vërtet alarmante, e rrezikshme dhe shumë dëmtuese për qytetarët e Fierit. Janë ditë të tëra që qyteti i Fierit është në gjendje katastrofike, tym dhe blozë në çdo shtëpi. Qytetarët janë mbyllur brenda. Nuk është situatë për të bërë politikë dhe unë jam plotësisht dakord me këtë madje më vjen keq që çdokush mundet të  thotë që po bëjmë politikë me këtë fatkeqësi. Kemi ditë që e ndjekim situatën nga afër, e kemi denoncuar duke ofruar edhe ndihmesën tonë se si mund të zgjidhet", tha Baçi.


Lajmi kryesor:

Zjarri në landfillin e Fierit, situata ende problematike, qyteti i 'pushtuar' nga tymi i zi! Banori: Ndotja shumë e madhe, ditën mundohemi mos të rrimë në shtëpi


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?×

Lajmi i fundit

John

Kriza në Kinë, ndërprerje e vazhduar energjisë elektrike alarm për ekonominë