Luan Rama me të rinjtë: Me mjeshtërit e Vlorës, diskutuam problemet e punës dhe standardet evropiane

Luan Rama me të rinjtë: Me mjeshtërit e Vlorës, diskutuam problemet e punës dhe standardet evropiane

Luan Rama me te rinjte ne Vlore

Zëvendëskryetari i LSI-së, drejtuesi i listës së kandidatëve të kësaj force politike në Qarkun e Vlorës, Luan Rama ka zhvilluar sot disa të rinj profesionistë në qytetin e Vlorës.

Në një postim në Facebook, Luan Rama shkruan se puna dhe pasioni janë shembulli më i mirë për të rinjtë.

"Me mjeshtërit e Vlorës: Djem të mrekullueshëm, specialistë të Zotë, qytetarë të mirë!  Ata janë mjeshtërit e Vlorës.  Gjithë qyteti i njeh dhe i respekton si të tillë. Gjithë Vlora i do. Me duart e tyre të arta punojnë pa u lodhur dhe gjithë pasion nëpër pikat e shërbimit të riparimit të makinave, duke dhënë shembullin më të mirë për gjithë të rinjtë se vetëm puna e ndershme dhe dashuria për familjen dhe për vendin të bën njeri të vlefshëm e të respektuar. Takimi me ta e diskutimi me aq pasion për problemet e punës, për krijimin e standardeve europiane në marrëdhëniet e punonjësit të shtetit me qytetarin, problemet që shqetësojnë qytetin dhe mungesat në infrastrukturë, sjellja shpeshherë rrugaçërore e taksidarëve të pushtetit, më dhanë mundësinë të kuptoj se ata djem të mrekullueshëm me Kledon, Zanin, Mariglenin, Landin, Edin, Filipin, Erjolin, Kreshnikun, Fatjonin e shumë të tjerë, janë jo vetëm specialistë të zotë e duarartë, por edhe qytetarë të mirë që e duan shumë Vlorën, e duan si shtëpinë e tyre", shkruan Luan Rama në Facebook.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut në protestë, kundër propozimit francez për integrimin në BE: Ultimatum? Jo faleminderit