Luciano Spalletti: Shqipëria na ngacmoi në pjesën e dytë, duhet të shënonim golin e qetësisë

Luciano Spalletti: Shqipëria na ngacmoi në pjesën e dytë, duhet të shënonim golin e qetësisë

Luciano Spalletti


Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti foli pas suksesit 2-1 për mikrofonat e RAI, duke vlerësuar tre pikët që ekipi i tij mori ndaj Shqipërisë.

“Kemi parë gjëra shumë të mira, por duhet të çojnë diku. Si qëllim në vetvete nuk kanë asnjë dobi. Ishte mundësia që shkonim t’i dëmtonim disa herë, nuk kemi shkuar në drejtimin që të mbarojmë aksionin sa më shpejt. Shpesh u kthyem mbrapa, kur në fakt duhej të shihnim nëse mund të krijonim një hapësirë ​​për veten tonë për të përfunduar aksionin.

Nuk mund të bëjmë pa Barellën? Është një ekip kombëtar që mund të bëjë pa çdokënd, ne kemi 26 lojtarë të fortë. Është mënyra e gabuar për të folur.

Këshillat ndaj Fratessit? Në pjesën e dytë ata bënë diçka më shumë, ne duhej të krijonim më shumë hapësirë ​​dhe në vend të kësaj shpesh në rikthim, ne futeshim në vijën e tyre mbrojtëse. Ndonjëherë ne duhet të jemi të qetë duke i bërë gjërat”, tha Spalletti pas ndeshjes.


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘A e shkarkoni dot Alfred Pezën?’, Zhupa e Bardhi debate në Kuvend, anëtari i Këshillit të RTSH ‘kryqëzon’ duart! Ndërpritet seanca

‘A e shkarkoni dot Alfred Pezën?’, Zhupa e Bardhi debate në Kuvend, anëtari i Këshillit të RTSH ‘kryqëzon’ duart! Ndërpritet seanca