Lufta/ Hezbollahu merr përsipër sulmin me dron në veri të Izraelit! Lideri i Hamasit: Pro çdo marrëveshjeje që sjell përfundimin e luftës

Lufta/ Hezbollahu merr përsipër sulmin me dron në veri të Izraelit! Lideri i Hamasit: Pro çdo marrëveshjeje që sjell përfundimin e luftës

Ismail Hanyeh

Hezbollahu mori përgjegjësinë për sulmin me dron të ngarkuar me eksploziv, në qytetin verior izraelit, Hurfeish, duke pretenduar se objektivi ishte një pozicion i ushtrisë në zonë.

Grupi shiit libanez tha se sulmoi si hakmarrje për sulmet izraelite në Libanin jugor, në ditët e fundit, duke përfshirë një në Naqura dje, ku u vra një anëtar i Hezbollahut.

Ndërsa, udhëheqësi politik i Hamasit, Ismail Hanyeh tha se grupi "do të lidhet seriozisht dhe pozitivisht me çdo marrëveshje të bazuar në ndërprerjen e plotë të armiqësive dhe tërheqjen izraelite nga Gaza".

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:58
Putin: Situata në Gaza është rezultat i dështimit të plotë të Shteteve të Bashkuara

1717620693_thtrhrethrehtr.JPG

Vladimir Putin 

“Situata në Gaza është rezultat i dështimit të plotë të Shteteve të Bashkuara. Po bëhet shkatërrimi total i popullatës civile”,

Kështu është shprehur ditën e sotme presidenti rus Vladimir Putin gjatë një takimi me agjencitë ndërkombëtare të lajmeve.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 06/06/2024 01:01

    Turpi esh i gjithe natos dhe vendeve myslimane e kristiane qofshin. Turp po vrihen femije dhe asnje gje spo ndodhe. Turp turp turp

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Ekskluzive/ Zbulohen dokumentet që lidhin vilën e Gjirit të Lalzit të Berishës me lejen e ndërtimit që ka firmosur! Ja si Argita mashtroi me deklarimin e pasurisë! Ditën e martë në Report Tv

Ekskluzive/ Zbulohen dokumentet që lidhin vilën e Gjirit të Lalzit të Berishës me lejen e ndërtimit që ka firmosur! Ja si Argita mashtroi me deklarimin e pasurisë! Ditën e martë në Report Tv