Lufta/ Moska: Ne do t'i arrijmë të gjitha qëllimet! SHBA po luan me idenë e një gjykate kundër Rusisë

Lufta/ Moska: Ne do t'i arrijmë të gjitha qëllimet! SHBA po luan me idenë e një gjykate kundër Rusisë

Zëvendësministri i Jashtëm rus Sergei Ryabkov ka komentuar sot njoftimin e SHBA se synon të mbështesë idenë e krijimit të një gjykate speciale për të ndjekur penalisht Rusinë për "krime lufte".

"Ata kanë luajtur me këtë tsatskaya për një kohë të gjatë," tha Ryabkov, duke përdorur një fjalë ruse që do të thotë "lodër" ose "xhingël". "Lërini të argëtohen," shtoi Ryabkov.

Ndërkohë, nga ana tjetër sekretari i Këshillit të Sigurimit rus, Nikolai Patrushev tha se të gjitha objektivat e deklaruara të operacionit të posaçëm ushtarak do të arrihen "megjithë rritjen e ndihmës ushtarake për Ukrainën nga Perëndimi".

“Ne do të përfundojmë çmilitarizimin dhe denazifikimin e Ukrainës dhe do të sigurojmë integritetin territorial të Rusisë dhe sigurinë e popullsisë sonë," tha Patrushev, siç raporton Tass .


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Shpërthim pranë një baze ajrore ruse në Krime! Zelensky bisedë telefonike me Melonin: Faleminderit Italisë për mbështetjen e dhënë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben