Lufta ndaj korrupsionit dhe vetëpastrimi i policisë, Balla takim me Drejtorin e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit

Lufta ndaj korrupsionit dhe vetëpastrimi i policisë, Balla takim me Drejtorin e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit

Taulant Balla dhe Graeme Biggar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar një takim me drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë Kombëtare kundër Krimit, Graeme Biggar.

Ministri bën me dije se gjatë takimit kanë biseduar për operacionet e përbashkëta në luftën kundër krimit të organizuar, si edhe mbështetjen teknike dhe ekspertizën për Policinë e Shtetit dhe vetëpastrimin e saj.

“Me Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë Kombëtare kundër Krimit National Crime Agency Graeme Biggar për operacionet e përbashkëta në luftën kundër krimit të organizuar, mbështetjen teknike/ekspertizën për Policinë e Shtetit dhe vetëpastrimin e saj.”, shkruan Balla në reagimin e tij në Facebook.


Lajmi kryesor:

Në sitë pasuritë e ‘çunave’ të Londrës, mbërrin në Tiranë drejtori i agjencisë së krimit në Angli! Nënshkruhet memorandum mirëkuptimi mes SPAK dhe NCA


M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano