Lufta në Gaza/ BE: Izraeli dhe Hamasi respektojnë ligjin ndërkombëtar! Shumë i nevojshëm një armëpushim

Lufta në Gaza/ BE: Izraeli dhe Hamasi respektojnë ligjin ndërkombëtar! Shumë i nevojshëm një armëpushim

1718113469_sdfhgdsghdfhgf.JPG

Janez Lenar

"BE i bën thirrje Izraelit dhe të gjitha palëve të përfshira që të respektojnë ligjin ndërkombëtar humanitar për të shmangur gjakderdhjen e mëtejshme midis civilëve të pafajshëm, koha për të vepruar është tani."

Kështu ka deklaruar Komisioneri për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenar, në Jordani.

“Një armëpushim është i nevojshëm për të ofruar ndihmë, për të shpëtuar jetën e atyre që kanë nevojë dhe për të siguruar lirimin e pengjeve”,-ka theksuar ai.


Lajmi kryesor:

Komisioni, Këshilli Europian dhe Parlamenti nisin negociatat për presidentin e ri! Von der Leyen më shumë shanse! Pritet të vijojë mbështetja për zgjerimin e BE-së


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur