Lufta në Ukrainë, presidenti italian: Kundërshtimi i agresionit ka kosto, por ajo do të jetë më e madhe nëse nuk e ndalim tani

Lufta në Ukrainë, presidenti italian: Kundërshtimi i agresionit ka kosto, por ajo do të jetë më e madhe nëse nuk e ndalim tani

“Të kundërshtosh agresionin rus ndaj Ukrainës, ka koston e vet”, kjo është deklarata e fundit e presidentit italian, Sergio Mattarella.

Për presidentin, kjo mund të "shkaktojë kosto të mëdha për ekonomitë e vendeve që e kundërshtojnë atë, por ato do të ishin shumë më pak se sa do të paguanin nëse kjo lëvizje nuk do të ndalohej tani".

 


Lajmi kryesor:

SHBA dhe Britania, embargo naftës ruse! Moska kërcënon të ndërpresë furnizimin me gaz për Europën! Polonia ofron avionët e saj luftarakë për të ndihmuar Ukrainën!


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin