Lufta në Ukrainë, Zelensky: Bombardime të rënda ruse në qytetet lindore dhe rajonin e Kharkiv

Lufta në Ukrainë, Zelensky: Bombardime të rënda ruse në qytetet lindore dhe rajonin e Kharkiv

Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky raportoi “beteja intensive” në dhjetëra lokacione të vijës së frontit.

Betejat më të rënda u zhvilluan në qytetet lindore Maryinka, Avdiivka dhe Bakhmut, por Zelensky gjithashtu raportoi për luftime të ashpra në rajonin e Kharkiv dhe në jug, raporton The Guardian.

Bombardimet “brutale” ranë mbi “ndërtesat, rrugët, spitalet tona” në Kherson, tha ai, i cili po ashtu ngushëlloi familjet e viktimave, duke vënë në dukje se vetëm rajoni i Khersonit kishte pësuar 20 incidente bombardimesh brenda një dite

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë

Toni Kroos ka konfirmuar rikthimin në kombëtaren e Gjermanisë