Lufta/ Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike mbërrin në Zaporizhzhia

Lufta/ Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike mbërrin në Zaporizhzhia

Një delegacion i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA) i kryesuar nga drejtori i përgjithshëm, Rafael Grossi, ka mbërritur në rajonin e Zaporizhzhia për të vizituar termocentralin bërthamor Energodar të pushtuar nga Rusia.

“Delegacioni ka kaluar kontrollin dhe është nisur për në Energodar”, tha zyrtari. Përfaqësuesit e IAEA kaluan vijën e kontaktit pranë Vasilyevka, ku ndodhet pika e vetme e kontrollit në rajon.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Shpërthim pranë një baze ajrore ruse në Krime! Zelensky bisedë telefonike me Melonin: Faleminderit Italisë për mbështetjen e dhënë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Venera dhe Lindi e konfirmojnë! Do të martohen këtë vjeshtë me një ceremoni të vogël

Venera dhe Lindi e konfirmojnë! Do të martohen këtë vjeshtë me një ceremoni të vogël