Lufta/ Sulm me dron në Rostov, në zjarr një rafineri

Lufta/ Sulm me dron në Rostov, në zjarr një rafineri

Foto ilustruese

Një zjarr ka shpërthyer gjatë natës në rafinerinë e naftës Novoshakhty, në rajonin rus të Rostovit, si pasojë e një sulmi me dron.

Lajmin e ka bërë të ditur guvernatori i rajonit, Vasyl Golubev me anë të një njoftimi në Telegram, raporton agjencia e lajmeve ruse Tass.

"Për shkak të një sulmi me dron, një zjarr shpërtheu në fabrikën e përpunimit të naftës në Novoshakhty. Forcat e ushtrisë po punojnë në vendin e ngjarjes, shkroi guvernatori duke shtuar se nuk ka të lënduar apo viktima.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘A e shkarkoni dot Alfred Pezën?’, Zhupa e Bardhi debate në Kuvend, anëtari i Këshillit të RTSH ‘kryqëzon’ duart! Ndërpritet seanca

‘A e shkarkoni dot Alfred Pezën?’, Zhupa e Bardhi debate në Kuvend, anëtari i Këshillit të RTSH ‘kryqëzon’ duart! Ndërpritet seanca